Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ 0-3: Βόλτα και Europa

Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ με το γκολ του Ντέγιαν Κουλουσέφσκι στο 14ο λεπτό και η συνέχεια ανήκε εξολοκλήρου στους Λονδρέζους. Το σκορ θα μπορούσε να είχε ξεφύγει όμως ο πρωταγωνιστής στο πρώτο ημίχρονο για τη Σέφιλντ ήταν χωρίς καμία αμφιβολία ο Γουες Φόντριγχαμ που κατέβασε τα ρολά. Η Τότεναμ είχε και δοκάρι με τον Μπεντανκούρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τότεναμ είχε τον απόλυτο έλεγχο. Ο Πέδρο Πόρο στο 59ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ με δυνατό σουτ (0-2) για να κλείσει το σκορ με δεύτερο προσωπικό γκολ ο Ντέγιαν Κουλουσέφσκι στο 65ο λεπτό (0-3). Ο Σουηδός έφτασε τα 8 γκολ, τρίτος σκόρερ της ομάδας.

Η Τότεναμ ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα με 20 νίκες, 7 μακριά από το Λονδίνο και του χρόνου θα παίζει στο Γιουρόπα. Η Σέφιλντ επιστρέφει στην Championship και ολοκληρώνει τη σεζόν με μόλις 3 νίκες και 28 ήττες.