Άρης: Αυτοί πληγώνουν τον ΠΑΟΚ φέτος! (video)

Οι δύο ομάδες της Θεσσαλονίκης, συγκρούονται απόψε στο «Κ. Βικελίδης» (20:00, Novasports Prime), στο ματς που θα κρίνει τον τίτλο της Stoiximan Super League.

Ο ΠΑΟΚ, έχει την κατάσταση στα χέρια του, στην τελευταία αγωνιστική, καθώς θα στεφθεί πρωταθλητής, αν

περάσει νικηφόρα από την έδρα του συμπολίτη του.

Ωστόσο, σίγουρα η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, δεν θα έχει εύκολο έργο, καθώς στα τρία προηγούμενα φετινά ματς, απέναντι στον Άρη, έχει απολογισμό δύο ήττες και μία ισοπαλία.

Από τους μεγαλύτερους πρωταγωνιστές των «κιτρινόμαυρων» σε αυτά τα ντέρμπι, ήταν οι Λορέν Μορόν και Κίκε Σαβέριο.

Ο πρώτος, έκανε τη διαφορά στο ντέρμπι του δεύτερου γύρου της κανονικής περιόδου (7/1/2024), στο οποίο ο Άρης νίκησε 2-1.

Αρχικά, στο 46ο λεπτό, έδωσε την ασίστ για το 1-0 του Σουλεϊμάνοφ , ενώ στο 59ο λεπτό, διαμόρφωσε το 2-0, με ασίστ του έτερου μεγάλου πρωταγωνιστή των νικών του Άρη επί του ΠΑΟΚ, Λορέν Μορόν.

Ο αρχισκόρερ της ομάδας του Άκη Μάντζιου, εκτός από αυτή την ασίστ, έχει και το νικητήριο γκολ, στο 1-0 του Άρη, στις 10 Μαρτίου για τα playoffs, μέσα στην Τούμπα.

Ο Ισπανός φορ, είχε σκοράρει συγεκριμένα, στο 31ο λεπτό, έπειτα από τελική πάσα του (καλά μαντέψατε) Σαβέριο!

Δείτε τα καλύτερα των δύο παικτών σε αυτά τα ντέρμπι, στο video του Novasports.gr.